Instructies Nee. 2856
Moeilijkheidsgraad: Beginners
Werktijden: 2 Uren
Je kunt je fantasie de vrije loop laten met deze schattige monsters.
Druk ons sjabloon af en breng de motieven over op een stuk papier in een willekeurige kleur knutselkarton.
Plak de strozijden papier aan de binnenkant van de lantaarn. Tip: Je kunt twee verschillende kleuren vezelzijde gebruiken voor één lantaarn, zodat je aan één set genoeg hebt.
Ril na het drogen de blanco lantaarn op de voorgevouwen punten, plak ze aan elkaar en zet ze vast met een beetje knutsellijm. Steek nu een lantaarnbeugel door de daarvoor bestemde gaatjes en buig de uiteinden met de VBS sieraden tang rond.
Nu kun je een gezicht op de monsters plakken. Pupillen en tanden kun je opplakken met 3D-zelfklevende pads . Voor de ogen kun je ook een piepschuim bal en een zwarte pompon gebruiken, plak ze op chenilledraad en lijm ze op het monster, of je kunt knutsel oogjes opplakken.
Voor de armen en benen kun je 2 cm brede papieren strips "heksentrapjes" of gebruik ze gewoon chenilledraad en plak ze aan de rand van de lantaarn. Voor de heksentrapjes heb je twee 2 cm brede papieren strips, van dezelfde lengte nodig, die je in een rechte hoek op elkaar legt en vastlijmt. Vouw nu steeds de onderste papieren strips over de bovenste. Aan het einde lijm je de stroken aan elkaar en trek je de trap iets uit elkaar.
Buig tot slot de draden van de snoer lampie tot een grote bal en plaats deze in de lantaarn. Je kunt ook afzonderlijke bollen bevestigen met hete lijm, bijvoorbeeld als je oren voor je monster maakt waarin het ook moet oplichten. Je kunt het batterijvakje binnenin plaatsen of met hete lijm aan de bovenkant van de lantaarn plakken. Als de lantaarnstang te lang is, kun je het met een schaar op de gewenste lengte knippen.
Dankzij de timerfunctie van de snoer lampie kan de lantaarn na de verhuizing worden gebruikt als een geweldig nachtlampje in de kinderkamer.