Zo worden de vensterafbeeldingen gemaakt:
Stap 1: De servetmotieven voorbereiden
Eerst moet je de gewenste motieven van je servet scheiden. Je kunt het servet het beste voorzichtig uit elkaar scheuren om de bovenste, bedrukte laag te scheiden van de onderste, onbedrukte lagen. Alleen de bedrukte laag wordt gebruikt.
Stap 2: Smeer de stof in met servetlak
Neem de stof die je wilt versieren en breng er een dun laagje servetlak op aan. Servetlak is een speciale lijm die ervoor zorgt dat het servet aan de stof hecht en tegelijkertijd wordt geseald. Zorg ervoor dat je de vernis gelijkmatig en dun aanbrengt.
Stap 3: Breng het servetmotief aan
Leg nu voorzichtig de bovenste, bedrukte laag van het servetmotief op de stof. Zodra het motief goed gepositioneerd is, breng je nog een dunne laag servetlak aan. Doe dit voorzichtig om vouwende sterren en luchtbellen te voorkomen. Laat het geheel vervolgens goed drogen.