Hoe naai je de lichtsterren:
Per waxinelichtje ster heb je nodig:
Stof = 2x grote ster knippen (al inclusief naadtoeslag)
Vlieseline H250 = 2x ster klein gesneden
Stoffen strook = 1x 4cm x 16cm
Decovil stroken = 1x 2cm x 14cm
Info: De theelichtsterren incl. watten zijn wasbaar tot 40°C.
Strijk de Vlieseline sterren op de achterkant van de stoffen sterren. Strijk de Decovil-strook op de stofstrook. Volg de instructies van de fabrikant. Laat bij het opstrijken een naadtoeslag van ca. 1 cm over.
Leg een ster met de goede kant naar boven voor je, leg de strook met de goede kanten op elkaar, gelijk met het binnenste gaatje van de bovenste blanco ster. Begin de naad precies waar de gestreken versteviging begint. Naai nu eenmaal rond het gat in de cirkel met de naaimachine of met de hand. Om het u gemakkelijker te maken, raden wij u aan de hendel met de naald onderaan op te tillen om de ster te draaien. Naai ten slotte de naadtoeslag aan elkaar en strijk alles mooi glad. Het is belangrijk dat u eindigt op dezelfde hoogte als de beginnaad. Op deze manier heb je een mooie cirkel op de ster genaaid.
Neem nu de andere stoffen ster. Leg beide sterren met de goede kanten op elkaar en naai ze aan elkaar. Een draaiopening is niet nodig. Knip vervolgens de naadtoeslagen bij. Knip een kleine wig uit de binnenste hoeken en knip de naadtoeslag aan de buitenste uiteinden weg tot ongeveer de bovenkant.
Draai nu de theelichtster om door de binnenste cirkel. Vorm de hoeken goed, strijk ze en vul ze met de watten. Naai vervolgens de opening aan de onderkant met de hand dicht.
Plaats het theelichtje in de ster, klaar.
Belangrijk: Theelichtjes kunnen zeer heet worden en moeten daarom uit voorzorg in een glas worden geplaatst. Laat de theelichtjes nooit onbeheerd achter. Het is ook mogelijk om LED-theelichtjes te gebruiken om brandgevaar te vermijden.