Zelfgegoten zeepjes zijn een uitstekend cadeau-idee voor verjaardagen, Kerstmis of gewoon als cadeautje. Verpakt in prachtig versierde crèmekleurige blikken maken de voedende zepen echt een statement.
Lavendel zeep
Smelt ongeveer 60 g biologische gietzeep in een smeltpan of als alternatief in een smeltlepel boven een waterbad. Voeg een beetje lavendelzeepkleurstof, lavendelgeurolie, argan huidverzorgingsolie en cosmetische emulgator toe aan het mengsel. Goed roeren en in de siliconen mal gieten.
Groene zepen
Smelt voor de groene zeep ongeveer 120 g biologische gietzeep. Voeg parfumolie hooi en sandelhout, zeepkleur olijfgroen, huidverzorgende arganolie en cosmetische emulgator toe aan de gesmolten massa. Tip: Vul slechts één mal. Voeg een paar druppels zeepkleur toe aan de rest van het mengsel en roer goed. Zo krijg je twee verschillende tinten groen.
Haal na ongeveer 4-5 uur de afgewerkte zeepjes voorzichtig uit de mal.
Verpak de zeepjes mooi
Neem een vel strozijde uit de "Daisy" natuurlijke papierset en knip een cirkel van 10 cm uit voor elke zeep. Je kunt ook onze gratis sjabloon uitprinten. Plaats de cirkel met een stuk zeep in het crèmepotje.
Om het deksel te maken, neem je een steviger papier uit de set en knip je een cirkel uit met een diameter van ongeveer 7 cm. Plak deze op het deksel met VBS knutsellijm.
Kies nu een sticker en plak deze ook op het deksel. Je kunt op de sticker schrijven met een watervaste nano-liner als je dat wilt.