VBS-tekenwedstrijd - Maak nu kans op prijzen!
En tot en met 30 september 2026 12% korting op schildersdoeken!
⨯
  • Gratis verzending vanaf 75 € binnen België
  • Eenvoudige retourzending
VBS Basteln und Hobby

Kerst-etagere s met verlichte huizen

Instructies Nee. 4077

Instructies Nee. 4077

Moeilijkheidsgraad: Beginners

Werktijden: 4 Uren 30 Notulen

Artikel delen
Afdrukinstructies Bekijk de materiaallijst
Materiële lijst
Met een hoekplateau in de vorm van een kerstboom creëer je een sfeervol wintertafereel voor in je huis. Door ze te beschilderen ontstaan er unieke silhouetten van huisjes, die je helemaal naar jouw eigen stijl kunt afwerken. Of het nu gaat om een stralende blikvanger op het dressoir of als feestelijke decoratie op tafel: je kleine kerststadje straalt warmte en gezelligheid uit. Zelfs beginners krijgen al snel een mooi, persoonlijk resultaat.
Kleurconcept in de trend ‘Huizen / huissilhouetten’
Kies voor een harmonieus winterkleurenschema: warme rood- en créme-tinten zien er klassiek uit, en natuurlijke houten oppervlakken zorgen voor een rustig tegenwicht. Denk bewust na over contrasten: lichte huismuren kun je later mooi accentueren met donkere daken of fijne lijntjes, terwijl de kerstboom-piramide op de achtergrond rustig mag blijven.

Huizen schilderen: eerst de grote vlakken, dan de details
Begin met het schilderen van de grote vlakken van de huisjes, bijvoorbeeld gevels en daken. Breng de verf liever in twee dunne lagen aan. Dat voorkomt penseelstrepen en zorgt voor een egaal resultaat. Laat elke laag helemaal drogen voordat je verdergaat – zo voorkom je vlekken en krijg je scherpe randen.

Ramen, deuren en huissilhouetten accentueren
Als de basiskleuren en droog zijn, is het tijd voor de details: raamkozijnen, deuren en kleine sierelementen. Werk hier met weinig verf op je penseel, zodat de lijnen strak blijven. ‘Accentueren’ betekent dat je doelbewust contrasten aanbrengt, zodat vormen beter herkenbaar zijn. Vooral bij huissilhouetten ziet dat er heel mooi uit, omdat de mini-architectuur daardoor meer diepte krijgt.

De kerstboompiramide beschilderen
Schilder nu de kerstboom-piramide zo dat hij de huisjes visueel draagt. Natuurlijk hout, zachte créme-tinten of een subtiel kleurverloop passen goed, omdat de huisjes dan in het middelpunt staan. Laat de verf daarna helemaal drogen, zodat er bij het in elkaar zetten niets blijft plakken.

Tijd to drogen: Houd hier rekening mee
Geef alle geverfde onderdelen voldoende tijd om te drogen. Volledig droge verf is de basis voor stevige verbindingen en strakke randen. Als je te vroeg gaat lijmen, kan de verf deukjes krijgen of loslaten. Plan hier bewust pauzes in – dat bespaart je uiteindelijk extra werk.

In elkaar lijmen
Lijm de afzonderlijke onderdelen van de hoekrek stap voor stap aan elkaar. Lijn elke verbinding even uit voordat je ‘m vastzet, zodat de vlakken later recht staan. Verwijder overtollige lijm meteen, zolang die nog zacht is. Daarna moet de lijm ook goed drogen, zodat de kerstboom-piramide stevig blijft staan en niet verschuift tijdens het versieren.

Winterdorpje inrichten en een blikloop creëren
Zet de afgewerkte piramide op de gewenste plek en verdeel de huisjes zo dat er een klein winterlandschap ontstaat. Grotere huisjes zorgen vooraan of op de lagere niveaus voor een rustige uitstraling, terwijl kleinere elementen voor beweging naar boven zorgen. Maak het tafereel af met kleine boompjes. Die vullen de tussenruimtes op, laten het dorpje dichter aanvoelen en geven je winterarrangement meer diepte.

diamant-Sneeuw strooien voor het winterse effect
Strooi tot slot wat ‘ diamant-’-sneeuw rond de huisjes, tussen de boompjes of op de grond. Gebruik het liever hier en daar in plaats van overal: zo blijft het tafereel luchtig en gedetailleerd, en blijven de huisjes goed zichtbaar. De fijne glinstering van de diamant-sneeuw zorgt voor de typische winterlook en maakt je kerstdecoratieproject extra sfeervol.

Laatste controle: details bijwerken en lang plezier garanderen
Neem wat afstand van je minilandschap en bekijk het nog eens goed. Ziet alles eruit zoals je wilt? Als bepaalde randen te scherp lijken, kun je ze zachter maken met een dun laagje verf of kleine accenten toevoegen. Controleer ook of alle onderdelen goed vastzitten. Zo blijft je beschilderde kerstboompiramide de hele winter stabiel staan. Zorg ten slotte voor gezellige verlichting met de led-lampjes in de huisjes.

Nu is het jouw beurt: als je zin hebt in nog meer ideeën om te schilderen, bijpassende decoratie-elementen of accessoires voor je volgende winterdorp, snuffel dan eens rond in de webshop en stel je eigen kerstwereld samen.

Moet hebben

VBS Hoek etagère "Kerstboompiramide"
Aantal onderdelen: 4
Lengte: 22 cm
Breedte: 22 cm
Hoogte: 60 cm
Materiaal: MDF-hout
12,95 €
Aantal:

Materiële lijst

VBS Hoek etagère "Kerstboompiramide"
Aantal onderdelen: 4
Lengte: 22 cm
Breedte: 22 cm
Hoogte: 60 cm
Materiaal: MDF-hout
12,95 €
Aantal:
VBS Houten bouwpakket "Huis met toren", incl. LED
Aantal onderdelen: 17
Schakelaar
Batterijen inbegrepen
Lengte: 8.5 cm
Breedte: 9.5 cm
Hoogte: 14 cm
Materiaal: Multiplex
4,99 €
Aantal:
VBS Houten bouwpakket "Kerk met ronde torenspits", incl. LED's
Aantal onderdelen: 15
Batterijen inbegrepen
Lengte: 8.5 cm
Breedte: 6.5 cm
Hoogte: 13 cm
Materiaal: Multiplex
4,99 €
Aantal:
VBS Houten bouwpakket "Dakhuis", incl. LED'
Aantal onderdelen: 13
Batterijen inbegrepen
Lengte: 10 cm
Breedte: 9.2 cm
Hoogte: 16 cm
Materiaal: Multiplex
4,99 €
Aantal:
VBS Houten steekmotief "Winterhuis ster"
Aantal onderdelen: 8
Schakelaar
Batterijen inbegrepen
Lengte: 7.5 cm
Breedte: 5 cm
Hoogte: 10 cm
Materiaal: Multiplex
4,69 €
Aantal:
VBS Houten bouwpakket "Huis met toren en sneeuwpop", incl. LED's
Aantal onderdelen: 15
Batterijen inbegrepen
Lengte: 8.5 cm
Breedte: 6.5 cm
Hoogte: 13 cm
Materiaal: Multiplex
4,79 €
Aantal:
VBS Houten bouwpakket "Huis met sneeuwpop", incl. LED's
Aantal onderdelen: 9
Batterijen inbegrepen
Lengte: 8.5 cm
Breedte: 6.5 cm
Hoogte: 11.5 cm
Materiaal: Multiplex
4,69 €
Aantal:
VBS Knutselverf set "Xmas-Soul", 5 x 50 ml
Vulvolume: 50 ml
Oplosmiddelvrij
Inhoud: 5 stukken
13,99 €
(1 l = 55,96 €)
Aantal:
VBS Knutselverf, 50 ml, Wit
Vulvolume: 50 ml
Geschikt voor kinderen
Oplosmiddelvrij
2,99 €
(1 l = 59,80 €)
Aantal:
VBS Acryl penseel, set van 4
Inhoud: 4 stukken
Materiaal: Hout, Metaal, Synthetiek
6,19 €
Aantal:
Diamant sneeuw
Gewicht: 100 g
Materiaal: Kunststof
3,29 €
(1 kg = 32,90 €)
Aantal:
Het artikel is succesvol aan uw winkelwagen toegevoegd.
Je winkelwagen is nog leeg
Cookies en andere technologieën toestaan?

Wij verwerken uw gebruikersgegevens door middel van 16 cookies en andere analyse- en traceringstechnologieën ("cookies") om de website te optimaliseren, gebruikersprofielen op te stellen en op interesses gebaseerde advertenties weer te geven. We hebben ook toegang tot informatie op uw eindapparaten of halen deze informatie op. Sommige van de op deze manier verzamelde gegevens geven we ook door aan onze partners, die buiten de Europese Unie gevestigd kunnen zijn, bijvoorbeeld in de Verenigde Staten (zie „Privacyverklaring“). Het kan niet worden uitgesloten dat uw gegevens worden gekoppeld aan andere gegevens die al over u zijn opgeslagen. Door op de knop "Accepteren" te klikken, gaat u akkoord met het gebruik van uw gegevens. U kunt het gebruik van uw gegevens weigeren door op "Weigeren" te klikken. Om uw toestemming op elk gewenst moment in te trekken, ook voor de toekomst, om uw instellingen te wijzigen of voor meer informatie, klikt u op "Privacy-instellingen" in de voettekst van elke pagina.

Verdere opties
Instellingen
Cookies zijn tekstbestanden die door uw webbrowser op uw computer worden geplaatst om bepaalde informatie op te slaan.
altijd actief
Essentiële functionaliteiten
Gegevens die via deze diensten worden verzameld, zijn nodig om basisfuncties voor winkelen te bieden en de technische prestaties van de website te garanderen. Hiervoor wordt informatie uitgewisseld met betrouwbare analysepartners.
Analysecookies voor een betere dienstverlening
We verzamelen en bewaren gegevens die worden gebruikt om gebruikersgedrag te analyseren en te evalueren om onze diensten te verbeteren. Hierdoor kunnen we bijvoorbeeld de gebruiksvriendelijkheid van uw klantenaccount verbeteren. Hiervoor wordt informatie uitgewisseld met betrouwbare analysepartners. Dit omvat de volgende 1 Cookies en externe aanbieders:
- Google Analytics van Google Google Ireland Limited
- Microsoft Clarity van Microsoft Corp.
Marketing cookies
We verzamelen en bewaren gegevens voor advertentiedoeleinden, waardoor we voor jou relevante advertenties kunnen weergeven op partnersites, in apps & e-mails. Voor dit doel wordt informatie gedeeld met vertrouwde reclamepartners. Hieronder vallen de volgende 14 cookies en derde partijen:
- Google Klantbeoordelingen door Google LLC
- Custom Audiences remarketingfunctie van Meta Platforms Ireland Limited.
- Google Conversion Tracking van Google Ireland Limited
- Remarketing of "Vergelijkbare doelgroepen" functie van Google Ireland Limited
- Microsoft Advertising van Microsoft Corporation
- Affiliate programma "Awin" van AWIN AG
- Facebook van Meta Platforms Ireland Limited
- Instagram van Meta Platforms Ireland Limited
- Pinterest van Pinterest Inc.
- Embedding van YouTube-video's van Google Ireland Limited
- Live chat systeem van MessageBird B.V. (en deze partner dan Sentry van Sentry en Polyfill.io van The Financial Times Limited)
- Gepersonaliseerde aanbevelingen van Optimizely Inc.
- Trustbadge van Trusted Shops AG
- Google Tag Manager van Google Ireland Limited